Внаслідок агресії Росії та її ударів по енергетичній інфраструктурі України щоденні віялові відключення електроенергії напривеликий жаль стали для кожного з нас звичною справою. Електрику потрібно економити - зменшення споживання дозволить споживачам, особливо критичним об'єктам інфраструктури, рівномірно користуватися благами цивілізації. Енергетики активно закликають за можливістю відмовитися від кондиціонерів, коли світло з'являється, то не вмикати всі прилади одночасно - знесилена обстрілами енергосистема України потребує так би мовити активного розуміння ситуації зі сторони споживачів.
То ж давайте розглянемо ТОП-11 приладів, що споживають найбільше електрики. Ці приладі в більшості своїй присутні в кожній оселі - а відтак помірне використання кожного з них допоможе досягти розумного балансу.
1. Електроплита
Електроплити споживають багато енергії -- в середньому 70-100 кВт·год на місяць.
Як економити при готуванні?
- Використовуйте кришки для каструль.
- Готуйте на низькотемпературних режимах.
- Готуйте більші порції їжі за раз.
2. Бойлер
Водонагрівачі використовують багато енергії. Спеціалісти вважають що пік активності споживання припадає на момент нагрівання, а відтак розумніше підтримувати оптимальну температуру аніж дозволяти бойлеру охолодитися, а потім "з нуля" гріти воду. Середнє споживання складає близько 150-200 кВт·год на місяць.
Поради щодо економії:
- Встановіть таймер для підігріву води лише тоді, коли це необхідно.
- Використовуйте ізоляцію для зменшення тепловтрат.
- Регулюйте температуру води на оптимальному рівні.
3. Фен
Сучасні фени можуть споживати до 50-75 кВт·год на місяць, залежно від частоти використання.
Не можете відмовитися від сучасного девайсу, але вважаєте за потрібне використовувати "розумно"? Спробуйте тоді використовуваит фен на низькій температурі.
4. Кондиціонер
Кондиціонери, особливо під час літньої спеки, можуть споживати до 200-300 кВт·год на місяць. Енергетики взагалі закликають українців в данний час відмовитися від цих прилади. І якщо для держустанов Кабінет Міністрів вже на законодавчому рівні заборонив використання кондиціонерів, то для побутових споживачів наразі це є простою рекомендацією. Але хто зна що буде завтра, тому якщо повністю вимкнути прилад ви не можете, то спробуйте хоча б:
- використовувати режим економії енергії;
- підтримувати фільтри в чистоті.
5. Електрочайник
Електрочайники дуже зручні, але вони можуть споживати до 30-50 кВт·год на місяць.
- Кип'ятіть лише необхідну кількість води.
- Використовуйте термос для зберігання гарячої води.
6. Пральна машина
Пральні машини споживають до 70-100 кВт·год на місяць - залежить від частоти використання. Ми настільки звикли до цього блага цивілізації, що фактично не можемо відмовитися і повернутися до ручного прання. Отже, періть грамотно:
- Використовуйте низькотемпературні режими прання.
- Завантажуйте пральну машину повністю, але не перевантажуйте її.
- Використовуйте екологічні програми прання.
7. Пилосос
Пилососи є необхідними для підтримки чистоти в будинку, але в середньому вони споживають до 40-60 кВт·год на місяць.
- Регулярно чистіть або замінюйте фільтри.
- Використовуйте пилосос на енергоефективних режимах.
8. Праска
Праски споживають багато енергії під час використання, особливо якщо прасувати великі обсяги одягу. Споживання може становити до 40-60 кВт·год на місяць.
- Використовуйте функцію економії енергії.
- Прасуйте на нижчих температурах для делікатних тканин.
9. Обігрівач
Електричні обігрівачі досить енерговитратні, тому включіть банальну математику і порахуйте який формат опалення для вас буде оптимлаьним - в тому числі і в фінансовому плані. Але якщо альтернатив немає, то обов'язково використовуйте термостати для контролю температури.
10. Мікрохвильова піч
Мікрохвильові печі є досить енергоефективними для розігріву їжі, але при частому використанні можуть споживати до 40-60 кВт·год на місяць.
11. Духова піч
Духові печі, особливо при тривалому приготуванні їжі, можуть споживати до 70-100 кВт·год на місяць.
Поради щодо економії:
- Використовуйте конвекційний режим.
- Готуйте більші порції за раз.
- Перевіряйте ущільнювачі дверцят для зменшення втрат тепла.
Висновок
Знання про енерговитратність побутових приладів допомагає раціональніше використовувати електроенергію та зменшувати витрати. Виконання простих порад з економії енергії може значно вплинути на ваші рахунки за електроенергію та на стан довкілля. Економія електроенергії в цей критичний час допоможе підтримати стабільну роботу енергосистеми України.